Elektrikář v Praze 7 má stále dostatek zakázek, protože elektrikářské práce jsou oprávněni provádět pouze řemeslníci s certifikátem, a těch není tolik. Kdo se do této činnosti pustí jako amatérský kutil, riskuje nejen svůj vlastní život, ale i majetkovou újmu. Stačí jedna drobná chyba a malér je na světě. Proto je rozumné raději povolat elektrikáře i na drobné pracovní úkony.
Instalace zásuvek v koupelně a v kuchyni – potřebujete mít v kuchyni a v koupelně k dispozici zásuvky tak, aby sloužily v blízkosti dřezu a umyvadla? Pak byste měli oslovit elektrikáře, a ten vám vysvětlí, v jaké vzdálenosti od vodního zdroje mohou být, aby to bylo bezpečné. V každém případě se do montáže nepouštějte sami, protože zejména zde velmi záleží na správném připojení z bezpečnostních důvodů.
Montáž lustru a lampiček – Češi jsou známí kutilové, ale ne každý dokáže přišroubovat na zeď v ložnici závěsné lampičky. Vyžaduje to mimo jiné přivést přívod k lampičkám pod zdivem a svítidla správně zapojit, aby je bylo možno ovládat společným centrálním vypínačem, anebo jednotlivě. Tato zdánlivá banalita může skončit i fiaskem, proto povolejte i na tyto práce raději odborníka.
Prodlužovací přívody – elektrikář by vám také měl vysvětlit, jak vhodně využívat prodlužovací šňůry, aby nebyly přetížené, a aby v nich byly zapojeny spotřebiče v takovém počtu, který neohrozí zásuvkový okruh přehříváním vodičů. Prodlužovací šňůry také bývají v některých domácnostech skřípnuté pod nábytkem nebo pod kobercem, kde dojde k obnažení izolace, a mohou někoho smrtelně zranit, anebo může dojít v bytě k požáru.
Spotřebiče – elektrikář vám také může v rámci revizní činnosti prověřit všechny elektrické spotřebiče včetně svítidel a elektrického nářadí. Předejdete tím zbytečným malérům, a to jak úrazům, tak i zkratům a případným požárům.