Kdybychom se vás zeptali, zda máte doma nějaký domácí spotřebič, asi by to bylo házení hrachu na zeď. Ale další otázka by již neměla tak jednoznačnou odpověď, a sice zda jste nějaký spotřebič někdy rozebírali. Ne každý je takový kutil, že případnou závadu po záruční době řeší rozkucháním mixéru, kuchyňské trouby, toustovače, kávovaru, vrtačky, kotoučové pily, lampičky a lustru a dalších elektrických spotřebičů, svítidel či nářadí v domácnosti.
Kdybyste se tedy podívali dovnitř těchto a dalších výrobků spotřebního charakteru, v některých z nich naleznete díly, které vyrobily střižné nástroje. Jsou to například různé podložky nebo dorazy, montážní díly, spojky atp. Tyto atypické drobnosti, které nepatří mezi běžné sériově vyráběné spojovací součásti, jako jsou šrouby, matice, kruhové podložky či závlačky, musí někdo navrhnout do výroby a zhotovit pro ně i výrobní nástroj.
Výrobou postupových střižných nástrojů pro kovové či plastové součástky se zabývá i společnost HRO TECH. Tito lidé mají na starosti tuto část strojírenského odvětví od A až do Z, tedy počínaje návrhem projektu až po konečný produkt, případně včetně výkresové dokumentace a dalších výrobních fází. Střižné nástroje patří již mnoho let do strojírenské výroby jako její nedílná součást a jsou stejně důležité, jako obráběcí stroje.
Společnost HRO TECHNOLOGY zahrnuje do svého pracovního rozsahu i vstřikování termoplastů do tvarových forem. Plastické hmoty se již před lety staly součástí našeho života v mnoha oblastech a dnes si bez nich nedovedeme současnou společnost vůbec představit. Kdyby plasty zmizely ze světa, neměli bychom k dispozici automobily a některé sportovní potřeby, domácí spotřebiče, hračky, elektroniku, počítače, některé textilie a obuv, některý nábytek a podlahové krytiny a mnoho dalších výrobků spotřebního zboží.