Z perexu plyne, že pořízená chaty či bydlení vůbec není zrovna jednoduché. To je bohužel pravda. Za běžný život to v podstatě ušetřit nelze. Jedině něco podobného zdědit. Nebo vyhrát v loterii. To jsou jediné dvě cesty, jak přijít k nemovitosti, jež by nám říkala pane. Pak je zde ještě poslední cesta a tou je půjčka. Pokud jde o nemovitost tak spíše hypotéka. To je vlastně také půjčka, jen jinak zvaná. Rozdíl mezi půjčkou klasickou a hypotékou je ve výši částky a procent. Což se samozřejmě odrazí na výši měsíční splátky, kterou musíte pravidelně, měsíc co měsíc platit. A pokud ne, budete mít problémy které vám mohou přerůst přes hlavu.
Každou takovou věc je tedy nutné předem dobře rozmyslet. A hlavně neskočit po první nabídce, která se namane. Je nutno pečlivě vybírat tu variantu, která vyjde nejlépe jak v navýšené částce při přeplácení, tak i ve výši měsíčních splátek. A ještě než se do hledání vůbec vrhnete, podívejte se, zda nejste vedeni v rejstříků dlužníků. Též se tomu říká registr a pokud tam jste, tak na hypotéku rovnou zapomeňte. Tedy alespoň na tu v bankovním sektoru. Tam nemáte šanci. Pro vás je jedna jediná možnost a tou je hypotéka bez registru. A tu poskytuje registr nebankovní. Takže zde byste uspět mohli.
Nebudeme zde rozebírat jaké jsou rozdíly v této nebo jiné sféře. Pokud jste v registru, tak vám jinde nepůjčí, tudíž se nemá smysl tím zabývat. Můžete se dušovat, že ne, že tam záznam nemáte, jenže vy o něm nemusíte ani vědět. Stačilo jedno opomenutí na složenku kdysi pradávno a jste tam. Ten, komu jste zapomněli zaplatit vás tam dal a vy v tom lítáte. Ovšem v případě hypotéky bez registru se to zase nějak tragicky nebere. Každý zde ví jak to chodí a že se tam může člověk dostat skoro nevinně. Proto se na to tak přísně nenahlíží a nějaký ten škraloup prostě nevadí.